Jak zdobyć temat na dobry content na stronę? Wypróbuj te 5 sposobów.

Jak zdobyć temat na dobry content na stronę? Wypróbuj te 5 sposobów.

Praca Technologia

Tworzenie treści na potrzeby stron internetowych czy też skryptów do filmików na YouTube i innych platformach streamingowych, to w dzisiejszych czasach całkiem dochodowy biznes. Zapotrzebowanie na takie treści stale się powiększa. Ale co w czasach gdy nie mamy weny, aby coś stworzyć? Oto moje 5 sposobów, dzięki którym bez problemu znajduje tematy, na które chciałbym napisać coś więcej. 

1. Zawsze zapisuj pomysły na artykuł.

Wydawać by się mogło, że jest to jakże błahy pomysł, ale wierzcie mi, odkąd tylko udało mi się, wyrobić z tego nawyk nie mam już wymówek, że nie mam o czym pisać. Codziennie zapisuje po kilka pomysłów na różne tematy nawet jeżeli w danej chwili mogą się wydawać głupie. Dopiero później gdy siadam przed klawiaturą, zaczynam zastanawiać się, na który z zapisanych pomysłów warto poświęcić więcej uwagi. A pomysły zbieram, skąd tylko się da. Np. będąc na zakupach, usłyszałem, jak dwoje ludzi rozmawia o tym jak w dzisiejszych czasach ludzie starają się oszczędzać gotówkę, a w swoim telefonicznym notesie od razu zapisałem temat — Najlepsze sposoby na oszczędzanie gotówki w trudnych czasach.

Z kolei gdy odprowadzałem swoją córkę do przedszkola, mama jednej z dziewczynek opowiedziała mi, jak to jej córką wspaniale bawiła się z masą nienewtonowska. Od razu zapisałem temat — Kreatywne zabawy dla przedszkolaków. 

W ten sposób mój notes z pomysłami jest zawsze zapełniony i nie mam problemu ze znale ziem tematu. A jeżeli już pojawia się problem to raczej który temat wybrać na dzisiaj 🙂 

2. Dobry pomysł to sprawdzony pomysł.

Jedną z taktyk, jakie stosowałem również przy szukaniu tematów, na które warto pisać, było czytanie prac innych. Gdy czytałem artykuł, na temat który w danej chwili mnie interesował, bardzo często zastanawiałem się, co jeszcze w tym temacie nie zostało dopowiedziane. Czy rzeczywiście temat został należycie przedstawiony, czy może mam zupełnie inny punkt widzenia na dany temat, czy nie zostały pominięte jakieś ważne fakty itp. itd. Jeżeli nie znam odpowiedzi, na te pytania to szukałem dodatkowych informacji i po uzupełnieniu swojej wiedzy pisałem artykuł na ten sam temat, ale z mojego punktu widzenia. Zdarzało się również, że szukając materiałów w tym temacie materiał który, zgromadziłem, pozwalał spokojnie na napisanie dwóch czy trzech artykułów. Dość często zdarzało mi się również, trafić ma materiały, które, mimo że z głównym tematem miały mało wspólnego, stanowiły świetny materiał na osobny artykuł. 

3. Powrót do przeszłości.

Osobiście lubię co pewien czas przypomnieć sobie „stare dobre czasy”. Zresztą chyba nie ja jeden. Ale ja, zamiast oglądać zdjęcia sprzed lat, czytam swoje stare teksty. Jeżeli znajdę w nich temat, warty odświeżenia to od razu dodaje go do mojej listy artykułów do napisania. W paru przypadkach znalazłem artykuły, w których zawarta w nich wiedza już się przedawniła i warto by było je odpowiednio uaktualnić. I w ten oto sposób zamieniam stare na nowe. 

4. O co pytają ludzie? – AnswerThePublic.

Jedną ze stron, na której poszukuje od czasu do czasu pomysłu na temat jest strona answerthepublic. Strona pomaga odpowiedzieć na pytanie czego tak naprawdę ludzie szukają w sieci. Wystarczy, że wpiszesz jedna słowo w wyszukiwarkę, a strona z ciągu zaledwie chwili wyrzuci z siebie odpowiedzi  i wyświetli je w formie graficznej, jak i ułoży alfabetycznie. Warto z niej korzystać, bo w jednym wyszukiwaniu bez problemu znajdziesz inspirację na napisanie kilku artykułów. 

5. Google prawdę ci podpowie.

Czasem dobrym rozwianiem jest również wykorzystanie podpowiedzi wyszukiwarki Google. Wbrew pozorom jest to całkiem pożyteczne narządzie, dzięki któremu nie tylko uzupełnili na szybko frazę, jaką chcemy wyszukać, ale może śmiało posłużyć do znalezienia ciekawych tematów do pisania. Wystarczy, abyś wpisał początkowe zdanie, a pod spodem zaczną ci się wyświetlać podpowiedzi zapytań, na które najczęściej użytkownicy szukali dopowiedzi. 

Tak więc powyżej poznałeś moje pięć sposobów na znalezienie inspiracji do pisania. Spróbuj wprowadzić, je w życie, a zobaczysz, że nigdy nie zabraknie ci pomysłów na to, o czym możesz pisać. Oczywiście nie są to jedyne sposoby na zalezienie tematu, o którym warto pisać, jednak dla mnie są one na tyle skuteczne, ze nie muszę szukać niczego innego.  

Dodaj komentarz