Jakie oświetlenie zastosować w hali przemysłowej?

Jakie oświetlenie zastosować w hali przemysłowej?

Praca Technologia

Oświetlenie przemysłowe stosowane między innymi w halach prezmysłowych musi spełniać szereg norm, dzięki temu zapewnione są odpowiednie warunki i bezpieczeństwo w miejscu pracy. Energooszczędne lampy przemysłowe led powinny być odporne na działanie różnych niekorzystnych czynników, np. zwiększonej wilgoci i podwyższonej temperatury.

Lampy przemysłowe led – komfortowe i energooszczędne rozwiązanie

Przy wyborze oświetlenia przemysłowego najważniejszy jest rodzaj, przeznaczenie i wielkość pomieszczenia, które ma być oświetlane. Opłacalna jest także wymiana dotychczasowego oświetlenia, jeśli nie spełnia ono wymaganych norm. Nowoczesne systemy oświetleniowe zapewniają dużo wyższy komfort w trakcie pracy, zapewniają także oszczędności w rachunkach za energię dla przedsiębiorstwa. Naświetlacze LED oraz lampy przemysłowe powinny być odpowiednio dobrane i zamontowane, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

 – prawidłowe rozmieszczenie naświetlaczy LED, a także ilość lamp przemysłowych,

 – barwę oświetlenia,

 – natężenie światła i brak męczącego migotania,

 – zastosowaną technologię ograniczenia olśnienia,

 – wytrzymałość lamp i okres ich gwarancji.

W niskich pomieszczeniach przemysłowych wystarczy zastosować naświetlacze LED pod sufitem, a w wyższych halach warto zastosować mocniejsze lampy przemysłowe led. Oświetlenie przemysłowe charakteryzuje się podwyższoną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, dlatego stosowane jest także w obiektach sportowych albo w charakterze oświetlenia miejskiego.

Zalety ze stosowania lamp przemysłowych led

Nowoczesne naświetlacze LED posiadają wiele zalet między innymi takich jak:

 – energooszczędność,

 – bezpieczeństwo dla oczu ze względu na brak migotania,

 – natychmiastowe wysokie natężenie światła .

 Przemysłowe lampy led odznaczają się też długim działaniem i niską awaryjnością, mogą być zaopatrzone w dodatkowe udogodnienia np. hermetyczne oprawy, które są odporne na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, kurz i wodę. Jeśli na hali przemysłowej panują wyjątkowo trudne warunki, oświetlenie warto dobrać w optymalny sposób, aby nie ponosić zbędnych kosztów wynikających z przestojów przeznaczonych na naprawę źródeł światła.

Odpowiednie oświetlenie hali przemysłowej

Stosowane zazwyczaj na hali przemysłowej oświetlenie montowane jest:

 – w sposób liniowy z tzw. ciągami świetlnymi, przemysłowe lampy led albo świetlówki wyposażone w hermetyczne oprawy,

 – w sposób rozpraszający światło po okręgu z zastosowaniem lamp led typu high bay, jest to doskonałe oświetlenie pomieszczeń produkcyjnych.

Pracownicy zatrudnieni w halach przemysłowych muszą mieć odpowiedni dostęp do światła sztucznego, ponieważ jest to niemożliwe do uzyskania za pomocą wpadających promieni słonecznych. Zastosowanie specjalnych lamp przemysłowych led powinno być uwzględnione jeszcze na etapie projektowania takich obiektów.

Dodaj komentarz