Czego z domowych szafek możemy użyć do ratowania wypadających włosów? jak pielęgnować włosy?

Czego z domowych szafek możemy użyć do ratowania wypadających włosów? jak pielęgnować włosy?

Dom Kosmetyki Moda Uroda i Zdrowie

Włosy, to ważny element urody, nasza chluba i jedna z tych rzeczy, które dodaje pewności siebie i atrakcyjności obydwu płciom, a zwłaszcza kobietom. Oczywiście, gdy włosy są zdrowe, gęste, błyszczące, zadbane. Natomiast gdy są przerzedzone, a zwłaszcza w przypadku kobiet, to stanowią element nieustannej troski, kłopotu i stosowania przeróżnych zabiegów.

W dzisiejszych czasach przerzedzanie włosów nie następuje z braku higieny, gdyż raczej wszyscy dbamy o higienę. W dwudziestym pierwszym wieku gubieniu włosów sprzyja wszechobecny stres, ogólne zatrucie środowiska a w tym wszystkiego, co spożywamy i czym oddychamy. Istotne jest również stosowanie niewłaściwych kosmetyków do włosów niejednokrotnie nafaszerowanych zbyt dużą ilością chemii. O trwałości fryzury decyduje także dziedziczność, jak również nasza codzienna dieta.

Wspomaganie swoich włosów różnymi sposobami

Włosy można wspomagać na różne sposoby. Najważniejsze jest:

  • łagodne się z nimi obchodzenie,
  • zapanowanie nad stresem,
  • zminimalizowanie stosowania urządzeń technicznych,
  • niewystawianie głowy na anomalie pogodowe,
  • używanie do pielęgnacji włosów naturalnych kosmetyków.

Domowe specyfiki do pielęgnacji włosów

Wiele naturalnych kosmetyków można kupić w aptece lub w sklepach, lecz niektóre preparaty mamy pod ręką w swoich domach a konkretnie w swoich kuchniach i z powodzeniem możemy użyć ich dolewając do szamponów lub płukanek.

Do takich produktów powszechnie obecnych w naszych domach należy na przykład:

  • Zielona herbata, która posiada zbawienne właściwości dla całego naszego organizmu, a także dla naszych włosów. Dolewając zielonej herbaty do szamponu lub do płukanki na prawdę po pewnym czasie odczujemy pozytywną zmianę i zauważymy, że nasze włosy są mocniejsze i mniej wypadają. A to jest bardzo ważne, aby poza naturalnym procesem wymiany włosów nie tracić ich dodatkowo. Każdy z nas w sposób naturalny i zupełnie bezpieczny w ciągu doby traci około stu włosów, lecz na ich miejsce wyrastają następne. Lecz, gdy tracimy ich każdego dnia o wiele więcej, to już jest problem i sygnał, że musimy ratować nasze włosy, które na coś cierpią i dlatego się nadmiernie przerzedzają.
  • Innym produktem będącym pod ręką, bo niemalże każdy posiada go w swoim domu jest rumianek, którego napar można użyć do płukanki. Rumianek leczy podrażnienia skóry, lecz też lekko rozjaśnia włosy.
  • Oprócz rumianku w naszych szafkach gości szałwia będąca bardzo zdrową rośliną i jej także można dolać do wody podczas płukania włosów po umyciu.
  • Nie zaszkodzi również dziurawiec, albo wywar z pokrzywy lub skrzypu polnego lub też dolanie do wody wywaru z herbaty.
  • Ważnym elementem pielęgnacji włosów są również maseczki nakładane na włosy i w tym przypadku również w naszych kuchniach znajduje się wiele artykułów, z których możemy przyrządzić maseczkę na włosy, w celu wzmocnienia włosów. I tymi produktami są na przykład jajka, miód, mleko.

Dieta wspomagająca włosy

Bardzo ważnym elementem, o czym wielu z nas na co dzień często nie pamięta, jest odpowiednio zbilansowana dieta, która bogata jest w biotynę będącą witaminą H i B7, w polifenole występujące najwięcej w skórkach owoców, ale nie tylko. Ważna w diecie jest obecność żelaza, cynku, witaminy A, B, C, D, E. Dieta powinna być również wyposażona w zdrowe tłuszcze i białko.

Aby wzmocnić swój organizm trzeba jeść warzywa i owoce oraz ryby, ale nie te, które zawierają duże ilości rtęci, bo rtęć jest szkodliwa dla naszych włosów i nie tylko dla włosów. Najwięcej rtęci zawiera mięso z tuńczyka, miecznika, rekina i makreli królewskiej. Natomiast do najzdrowszych ryb należy łosoś do nabycia w wersji świeżej i wędzonej lub w puszce, sardynki zazwyczaj kupowane w puszce, śledź cieszący się w Polsce bardzo dużą popularnością, pstrąg i karp będący rybą słodkowodną i pełną wartości odżywczych, a także leszcz, sandacz, czy węgorz. Wcale nie złą pod względem odżywczym i na dodatek tanią i popularną w Polsce rybą jest panga będąca rybą słodkowodną. W naturze występuje ona w rzekach Azji. Jest to ryba chuda, gdyż w 100 gramach mieści się tylko około 100 kalorii (licząc bez panierki) i bardzo dużo białka. Wadą tej popularnej w naszym kraju ryby jest niska zawartość kwasów omega-3.

Zdrowe jedzenie

Jak można jeszcze wspomagać włosy?

Wspomagać włosy można również poprzez pewne zabiegi nic nie kosztujące, jak lekkie masowanie skóry głowy w celu stymulacji cebulek włosowych. Jak również czesanie włosów z głową w dół, w celu lepszego działania naczyń krwionośnych a tym samym pobudzenie wzrostu włosów. Pobudzać pracę cebulek można również poprzez bardzo lekkie i delikatne drapanie skóry głowy w taki sposób, aby nie naruszyć struktury włosów.

Dodaj komentarz