Zimowa regeneracja włosów farbowanych. Zachowaj blask i kolor na dłużej!

Zimowa regeneracja włosów farbowanych. Zachowaj blask i kolor na dłużej!

Kosmetyki Uroda i Zdrowie

Włosy farbowane wymagają specjalnej pielęgnacji, zwłaszcza zimą. Jest wiele sposobów, aby przywrócić im kondycję. Można zastosować maski, szampony do włosów farbowanych lub zabiegi regeneracyjne. Przesuszone lub zniszczone włosy z pewnością wymagają specjalnego traktowania. Co więcej, właściwe zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że zachowają one blask i kolor na dłużej. Jest kilka spraw, o których warto wiedzieć, zanim zakupimy kosmetyki i podejmiemy się jakichkolwiek czynności.

Włosy włosom nierówne

Jaki wiele kobiet, tak wiele rodzai włosów. Słowiański typ urody jest przeważającym w naszym kraju. Cechują go brązowe lub jasne włosy, bardzo często przeplatane złotymi refleksami. Zwykle są one delikatne, falujące lub nawet lekko kręcone. W rzadszych przypadkach włosy są grube i sztywne, a tym samym mniej podatne na uszkodzenia i zniszczenia. Najczęściej niestety włosy są cienkie i łatwo łamiące.

Dodatkowo poddawanie tego typu włosów różnego rodzaju zabiegom lub przebywanie w niekorzystnych warunkach, nie sprzyja ich zdrowiu. Można powiedzieć, że ten sam zabieg farbowania, czy też temperatura otoczenia może mieć różny wpływ w zależności od rodzaju włosów, które są mu poddawane.

Rodzaje zabiegów koloryzujących i ich wpływ na kondycję włosów

Zabiegi koloryzacji to nie tylko farbowanie włosów. To różnego rodzaju refleksy, rozjaśnianie, ombre, sombre lub przyciemnianie. Niektóre z nich osłabiają pasma o wiele bardziej niż pozostałe. Mowa tu o zabiegach poprzedzonych rozjaśnianiem. Włosy poddane tego typu zabiegom, są o wiele bardziej łamliwe i przesuszone niż w pozostałych przypadkach. Dodatkowo w połączeniu z niską temperaturą na zewnątrz w okresie zimowym, osłabiają je.

Nie bez znaczenia są także rodzaje kosmetyków użytych do koloryzacji. Farbowanie włosów z użyciem naturalnych farb ma bowiem nieznaczny wpływ na ich kondycję. Niektóre z tego typu kosmetyków mają dodatkowo właściwości regeneracyjne.

Jak zapobiegać niszczeniu włosów?

Jest kilka sposobów zapobiegających utracie kondycji włosów farbowanych zimą. Niestety na pogodę nie mamy wpływu. Mamy jednak wpływ na to, w jaki sposób dbamy o włosy. Czasami wystarcza odpowiedni dobór kosmetyków.

Zdarza się, że z tej samej linii kosmetycznej co farba pochodzą także odżywki lub szampony do włosów farbowanych. Produkty do włosów farbowanych są obowiązkową pozycją w kosmetyczce każdej kobiety, której włosy zostały poddane rozjaśnianiu. Dzięki tym kosmetykom pasma są nie tylko gładkie, ale także zachowują odpowiedni kolor.

O czym jeszcze warto pamiętać zimą? Równie ważny, jak odżywki i szampony do włosów po koloryzacji jest dobór okrycia głowy. Czapka, której używamy, powinna być wykonana z naturalnych materiałów, które zapobiega elektryzowaniu włosów. Dodatkowo należy ją zdejmować z głowy w każdym możliwym momencie np. od razu, gdy tylko wchodzimy do pomieszczenia.  Jeśli mimo to włosy się elektryzują, to warto rozważyć zakup specjalnej szczotki do włosów lub suszarki z jonizacją.

Zabiegi pielęgnacyjne mające poprawić kondycję włosów farbowanych zimą, należy rozpocząć jeszcze zanim ona nastanie. Dobór odpowiednich szamponów do włosów po farbowaniu, czy serum może okazać się niezbędne, zwłaszcza w przypadku włosów rozjaśnianych. Są one najbardziej narażone na łamanie, ponieważ niektóre zabiegi wysuszają włosy, tym samym osłabiając ich strukturę. 

Dodaj komentarz