Zakup cukru w hurcie – jak szukać odpowiedniego dostawcy?

Zakup cukru w hurcie – jak szukać odpowiedniego dostawcy?

Biznes Zakupy

W ostatnim czasie wielu przedsiębiorców, jak i odbiorców prywatny drży w obawie przed brakiem cukru. Niektóre sieci handlowe wprowadzają limity na zakup cukru, inne odnotowują wzmożone zainteresowaniem zakupem cukru. Z pomocą przychodzi hurtownia cukru. Jak szuka odpowiedniego dostawcy cukru? Czym powinna się charakteryzować dobra hurtownia spożywcza?

Wysoka jakość produktów – pierwsze kryterium poszukiwania

Pierwszym kryterium, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego dostawcy cukru, jest wysoka jakość oferowanych produktów. Kompetentni dostawcy zwracają bowiem szczególną uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem oraz jakością oferowanych dóbr. Cukier, który trafia w ręce przedsiębiorców oraz konsumentów musi być starannie zapakowany i świeży. Właśnie dlatego decydując się na zakup cukru w hurcie, zwróćmy uwagę, aby opakowania były szczelne, a cukier nie wysypywał się z nich. Warto więc sprawdzić, jak magazynowany i transportowany jest cukier w wybranej przez nas hurtowni.

Odpowiednie warunki transportowania i magazynowania cukru

To, co jest szczególne ważne to fakt, iż cukier nie może być przechowywany i transportowany w miejscach wilgotnych. Takie warunki mogą bowiem sprawić, że produkt bardzo szybko stwardnieje i stanie się grudkowaty, a takiego procesu nie można cofnąć. Co więcej, cukier biały kryształ nie lubi też nadmiernego słońca. Dobrze, aby nasz dostawca przechowywał go w odrobinę zaciemnionym miejscu. Niezwykle ważną dolę odgrywa tu również temperatura. Zgodnie z Polską Normą PN-86/A-74860, wszystkie dodatki spożywcze, w tym też cukier powinny być magazynowane w miejscach, gdzie temperatura powietrza jest wyższa o 5-10ºC niż temperatura powietrza panująca na zewnątrz magazynu. 

Warunki współpracy

Poszukiwania odpowiedniego dostawcy hurtowego bardzo często wiążą się z dłuższą współpracą. Ważne będą tu zatem warunki współpracy. Mowa tu przede wszystkim o jasności i przejrzystości umowy, a także o cenach cukru. Nie bez znaczenia pozostaje też możliwość złożenia reklamacji na produkt wadliwy, np. taki, który przyjedzie do nas rozklejony i nie będzie nadawał się do użytku. Stali kontrahenci powinni liczyć też na promocyjne ceny oraz częste rabaty ze strony dostawców. Zwłaszcza wtedy, kiedy ich zamówienia są nie tylko stałe, ale i duże.

Hurtownia internetowa czy stacjonarna?

Coraz więcej sfer naszego życia przenosi się do Internetu. Nie inaczej jest z hurtowniami cukru. Internet jest bowiem doskonałą reklamą oraz szybkim nośnikiem informacji. Zastanawiając się, co będzie lepsze, hurtownia internetowa czy stacjonarna, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych potrzeb. Jeżeli mamy możliwość samodzielnego przetransportowania cukru, bardziej opłacalny okazuje się być zazwyczaj osobisty transport z hurtowni stacjonarnej. Jeżeli jednak nie mamy samochodów, które pomogą nam zaopatrzyć się w cukier, warto skorzystać z dodatkowych usług hurtowni internetowych, które bardzo często oferują dowóz gratis. 

Dodaj komentarz