Taśma klejąca – przydatna w biurze oraz w domu

Taśma klejąca – przydatna w biurze oraz w domu

Uncategorized

Taśma klejąca to jedno z niezastąpionych akcesoriów każdego biura, jak i domostwa. Ma ona wiele zastosowań, może być używana do pakowania, w biurze, czy w pracach kreatywnych. Za jej pomocą przyklejamy kartki informacyjne na paczkach, czy sklejamy ze sobą różnego rodzaju materiały (czyli na przykład kartki papieru). Taśmy klejące dostępne są w wielu wariantach, różniących się między sobą na przykład szerokością, czy kolorem. 

Rodzaje taśm klejących

Prawdopodobnie każdy obecnie żyjący człowiek choć raz w życiu musiał użyć taśmy klejącej. Oprócz standardowej taśmy biurowej można dostać wiele różnych wariantów taśm klejących, na przykład taśmy dwustronne, taśmy w różnych kolorach. Choć taśmy klejące mogą być używane w różnych sytuacjach, to istnieją rodzaje taśm o specjalnym zastosowaniu, a są to, między innymi:

  • taśmy pakowne,
  • taśmy izolacyjne,
  • taśmy malarskie,

Taśmy pakowne

Głównym przeznaczeniem taśm pakownych, jak sama nazwa sugeruje, jest pakowanie. Mogą być używane do zamykania opakowań (na przykład kartonów), czy do zabezpieczania przesyłek. Wykorzystywane są w firmach zajmujących się transportem, czy wysyłką i dostarczaniem paczek.

Taśma izolacyjna

Taśmy izolacyjne odnajdują swoje zastosowanie w elektronice i elektrotechnice. Ten rodzaj taśmy jest wodoszczelny i bardziej elastyczny od tradycyjnej taśmy samoprzylepnej. Jest niezastąpiona w czasie remontów, czy napraw.

Taśma malarska

Taśmy malarskie ma swoje zastosowanie w czasie remontów, czy innych pracach budowlanych. Najczęściej wykonana jest z papieru, PET lub PVC. Dzięki przyklejeniu taśmy malarskiej do ściany nie musisz bać się, że wyjedziesz za linie. 

Zastosowanie taśmy klejącej 

Taśmy klejące są przydatne w domu, w pracy i w szkole. Zawsze warto mieć pod ręką to akcesorium biurowe, ponieważ nie wiadomo kiedy i do czego będzie nam potrzebne. Standardowe taśmy biurowe mogą być używane do sklejania ze sobą luźnych kartek papieru, zaklejania dokumentów, służą pomocą przy pakowaniu prezentów, czy przy drobnych naprawach. Do czego jeszcze może służyć taśma samoprzylepna? Tak naprawdę ciężko jest wymienić wszystkie jej zastosowania, ponieważ jest ich wiele. Można jej używać na przykład do:

  • pozbycia się owadów: kiedy niechciany insekt zaczepi się o klej na taśmie, już nie będzie się panoszył po pomieszczeniu;
  • prac kreatywnych: elementy przyklejone np. na taśmę dwustronną często wyglądają bardziej estetycznie niż na klej i lepiej się trzymają;
  • makijażu: jest to dobre rozwiązanie dla pań, które lubią mieć podkreślone oczy za pomocą kredki, czy eyelinera, ale nie potrafią zrobić równej kreski;
  • czyszczenia odzieży: zmechacone ubrania, czy sierść czepiająca się elementów garderoby już dłużej nie będzie problemem – wystarczy przykleić w to miejsce kawałek taśmy i oderwać.

Dodaj komentarz