Sufity napinane a oświetlenie LED

oświetlenie sufitu

Sufity napinane są często wykorzystywane, by ukryć instalacje znajdującą się na suficie bądź by optycznie powiększyć mieszkanie przy wykorzystaniu struktury lustrzanej. Dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu można dobrać najlepszy do swoich potrzeb.

Rodzaje sufitów naciąganych

Do tego typu sufitów wykorzystywany jest elastyczny materiał z PCV bądź DPS. Niektórzy producenci oferują modele wykonane w technologii druku UV. Takie rozwiązanie zachwyci nie jedną osobę, ponieważ powierzchnia tych sufitów świeci się i jaśnieje.

Jeżeli dla niektórych efekt nie jest wystarczający, to można go wzmocnić za pomocą taśmy LED. Jej montaż pozwala na zwiększenie powierzchni świecenia, a także przyczynia się do powstania efektu stopniowania. Niektóre modele posiadają efekt odbicia lustrzanego, co pozwala optycznie powiększyć nawet małe przestrzenie. Sufit ten pozwala także stworzyć wrażenie elegancji i czystości w mieszkaniu.

oświetlenie sufit napinany
źródło: pixabay.com

Z pomocą takiego sufitu możemy także wyciszyć pomieszczenie, ponieważ niektóre modele charakteryzują się wysoką izolacyjnością dźwiękowa. Takie sufity sprawdzają się szczególnie w wielopiętrowych budynkach jak np. urzędy oraz szkoły.

Jedno rozwiązanie wiele zastosowań

Sufity napinane sprawdzają się w pomieszczeniach, w których potrzebne jest zakrycie starego tynku, czy też brzydkich rur na suficie. Sufity napinane o strukturze lustra idealnie sprawdzają się do powiększenia pomieszczenia, ponieważ dają wrażenie tafli lustra na suficie. Takie sufity mogą także pełnić funkcje jedynego źródła światła w pomieszczeniu, a nawet stać się jego głównym elementem dekoracyjnym. W pomieszczeniach z niskimi stropami folia na sufit nie jest polecana, ponieważ musi zostać zapewniona odpowiednia odległość od sufitu.

oświetlenie sufitu
źródło: pixabay.com

Dbanie o czystość sufitów napinanych

Sufity napinane są łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ nie wymagają regularnego odnawiania ani czyszczenia. Tego typu folię na sufit, charakteryzują się wysoką odporność na pleść, grzyby i wilgoć, co szczególnie odróżnia, ją od sufitów podwieszanych. Na powierzchni sufitu nie gromadzi się kurz, zabrudzenia, które się na nim pojawią, można w łatwy sposób usunąć, dlatego taki sufit polecany jest także do pokoju dzieci.