Stylowe pomysły na oświetlenie ściany

oświetlenie ściany za pomocą lampy stojącej

Chcąc urządzić mieszkanie i dopełnić jego aranżacje musimy zadbać nie tylko o odpowiedni kolor ścian, ale także ciekawie je oświetlić. Kilka pomysłów jak to zrobić znajduje się poniżej.

Wiele kinkietów

oświetlenie wiele kinkietów
źródło: pixabay.com

Rząd kinkietów szczególnie na tle ściany z cegły dodaje całości uroku oraz rześkości. Wybierając kinkiety, powinniśmy zwrócić uwagę na ich barwę światło oraz rodzaj. Stylem powinny być dopasowane do ściany oraz całego pomieszczenia.

Wiele źródeł światła 

oświetlenie ściany
źródło: pixabay.com

Zamontowanie opraw LED jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Pozwala ono nie tylko doświetlić pomieszczenie, ale także stworzyć niesamowitą dekorację. Takie oświetlenie szczególnie polecane jest do ścian z wnęką. Można też wybrać inny ciekawy rodzaj oświetlenia jak np widzące żarówki bez kloszy.

Punktowe oświetlenie na suficie i w podłodze

oświetlenie oprawy LED
źródło: pixabay.com

Jeżeli uważamy, że zamontowanie opraw jedynie na suficie to za mało powinniśmy także zastanowić się nad ich zamontowaniem w podłodze. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie dobrze w pomieszczeniach błyszczącymi wykończeniami. Za pomocą oświetlenie podłogowego, możemy podkreślić różne aspekty aranżacji. Taki sposób oświetlenie najczęściej wykorzystywany jest na korytarzu.

Oświetlenie wnęki taśmą LED

Zabudowane profile LED pozwalają na stworzenie klimatu. Jak wykonać taką aranżację możecie dowiedzieć się w filmiku poniżej. Warto podkreślić także aspekty dekoracyjne wnęki, ponieważ to właśnie, dzięki niej zyskujemy większe możliwości dekoracyjne ściany.

Lampy stojące

Jeżeli nie chcemy mocno ingerować w budowę naszego mieszkania, możemy zdecydować się na lampy stojące, które postawione w odpowiednim miejscu, rzucające pod odpowiednim kątem światło mogą stworzyć niesamowitą dekorację.

oświetlenie ściany za pomocą lampy stojącej
źródło: pixabay.com

Oświetlenie punktowe + lustro

oświetlenie i lustro
źródło: pixabay.com

Zamontowanie punktowych opraw LED oraz zamontowanie pod nimi lustra jest świetnym rozwiązaniem, które zapewnia nie tylko doświetlenie pomieszczenia, ale tworzy niesamowicie klimatyczne pomieszczenia.