Profile LED, gdzie muszą zostać zamontowane?

oświetlenie taśmą LED

Profile LED są obudową dla taśmy LED, pozwala on na jej zakrycie. Nie ma konieczności, aby taśma LED znajdowała się w profilu, jednak jest to dużo bardziej estetyczne rozwiązanie. Profile LED, gdzie muszą zostać zamontowane?

Profile LED, gdzie muszą zostać zamontowane?

Dzięki profilowi LED możemy w bardzo nowoczesny sposób oświetlić sobie schody, jeżeli zastosowalibyśmy tylko taśmę LED bez profilu, efekt byłby mniej powalający. Taśma LED zazwyczaj montowana jest wzdłuż schodka, niektóre firmy oferują inteligentne oświetlenie schodów. W momencie, kiedy nadepniemy na schodek automatycznie zapala się światło, wiec nie musimy się martwić, że w momencie, kiedy nie zapalimy światła ogólnego spadniemy ze schodów.

Profil ledowy, świetnie sprawdzi się do oświetlenia łazienki, możemy wmontować go w płytki, czy wokół lustra, jest to przydatne, a zarazem dekoracyjne rozwiązanie. Kiedy zgasimy światło ogólne zarówno będziemy widzieć się w lustrze, jak i stworzymy niesamowity klimat, który spowoduje, że kąpiele w wannie będą prawdziwym relaksem.

oświetlenie łazienki
źródło: de-lune.com

Bez profilu się nie obejdzie

Taśmę LED możemy także zamontować w garderobie, zazwyczaj profil montowany jest wzdłuż wieszaka bądź na dole szafy. Takie rozwiązanie bardzo ułatwia grzebanie w szafie, czasami oświetlenie ogólne to zbyt mało, i musimy wspierać się innymi źródłami światła, teraz wystarczy ci tylko oświetlenie LED w twojej szafie, aby znaleźć nawet najmniejszy drobiazg.

Ostatnim miejscem, w jakim profil LED sprawdzi się idealnie to kuchnia, oświetlenie blatu halogenami, czy świetlówkami, nie jest tak dobre w skutkach, jak oświetlenie profilem LED. Jeżeli zdecydowalibyśmy się na montaż taśmy LED bez jej obudowy wyglądałoby to naprawdę nie ładnie, taśma LED świeci punktowo i jeżeli zamontujemy ją bez przykrycia u dołu szafki będzie się to bardzo rzucać w oczy.

Zastosowanie profili LED to przede wszystkim bezpieczeństwo ma on na cel zabezpieczyć taśmę LED przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz przed wilgocią, na rynku znajdą się także taśmy z fabrycznymi zabezpieczeniami, jednak nie są one tak bezpieczne, jak taśmy LED wmontowane w profil LED.