Jak oświetlić mieszkanie oprawami LED?

oświetlenie mieszkania

Oświetlenie naszego domu jest tak samo ważne, jak jego umeblowanie. Rozstawienie opraw LED powinno być przemyślane. Rozmieszczając oświetlenie w naszym domu, powinniśmy zwrócić uwagę np. na to, jak dużo czasu spędzamy w danym mieszkaniu.

oprawy LED salon
źródło: klusdesign.pl

Jak oświetlić salon oprawami LED?

Oświetlając salon musimy zastanowić jakie ma on przeznaczenie, jeżeli spędzamy w nim dużo czasu na rozrywce rodzinnej i często zapraszamy gości, powinniśmy zastosować wiele źródeł światła, jeżeli ma on tylko przeznaczenie do oglądania telewizji bądź od czasu do czasu jemy w nim obiady rodzinne, nie musi być ich za wiele.

Jak więc oświetlić salon, w którym spędzamy dużo czasu? Jeżeli nasz salon służy nam do spędzania czasu na rozrywce rodzinnej, najważniejszym oświetleniem będzie oprawa LED sufitowa, powinna być ona umiejscowiona w samym centrum naszego salonu, dodatkowo przyda się oprawa LED stojąca, którą w łatwy sposób będziemy mogli przenosić z miejsca na miejsce. Kinkiety, czy oprawy LED, które mogą zostać zamontowane na ścianie także znajdą zastosowanie w takim salonie. Jeżeli nie spędzamy dużo czasu w salonie, w zupełności wystarczy nam oświetlenie LED odgórne i do wyboru oprawa LED stojąca lub kinkiety.

Jak oświetlić sypialnie oprawami LED?

Najważniejszym miejscem w sypialni jest łóżko, jeżeli lubimy w nim czytać, z pewnością będziemy potrzebować oświetlenie zagłówka łóżka i jego boków, czyli lampek nocnych (możemy wykorzystać małe oprawy LED stojące). Oświetlenie nad łóżkiem nie powinno być ani za nisko, ani za wysoko, powinno zostać zamontowane tak, aby światło padało na łóżko, jednak aby nasza głowa nie robiła cienia. W salonie oświetlenie odgórne powinno być w centralnym miejsce, w sypialnie nie powinniśmy go montować centralnie nad łóżkiem, takie oświetlenie powinno delikatnie rozpraszać się po pokoju i co najważniejsze nie oślepiać nas. Jeżeli zależy nam na dekoracyjnym aspekcie oświetlenia, do tego celu sprawdzi się taśma LED, możemy zastosować ją wzdłuż ściany na dole bądź na górze. Taśma LED sprawdzi się także do oświetlenia szafy. Takie oświetlenie jest zarówno dekoracyjne, jak i funkcjonalne przy odpowiednim doborze barwy światła nie będziemy musieli często włączać oświetlenie od górnego.

oświetlenie łazienki oprawy LED
źródło: pixabay.com

Jak oświetlić łazienkę oprawami LED?

Oświetlenie od górne to podstawa każdego oświetlenia oprócz takiego oświetlenia powinniśmy także zastosować oprawy LED z boków lustra, oświetlenie tylko góry może powodować cienie na naszej twarzy, a tego nie chcemy.

Oprawy LED w kuchni, gdzie je rozmieścić?

Oprawa LED sufitowa w kuchni powinna znajdować się w centralnym miejscu, najlepiej nad stołem w końcu to tu dzieją się cuda kulinarne i spędzamy czas na spożywaniu posiłków z rodziną. Oświetlenie odgórne w kuchni nie powinno padać centralnie na naszą kuchnię, powinno odbijać się od sufitu i dopiero później rozpraszać się na nią. Ważnym miejscem w kuchni są także blaty, do oświetlenia blatu nie tylko świetnie sprawdza się taśma LED, ale także długie oprawy LED stojące. Jeżeli nasz blat jest szeroki, świetnym pomysłem będzie właśnie taka oprawa.