Oświetlenie kuchni – na co zwrócić uwagę?

oświetlenie kuchni

Odpowiednie oświetlenie kuchni to konieczność przy przygotowywaniu potraw i przeprowadzaniu wszelkich prac. Tutaj dowiesz się co zrobić, aby oświetlenie w kuchni było odpowiednie oraz na co zwrócić uwagę, aby nie popełnić błędów, które mogłyby bardzo uprzykrzyć nam codzienność.

Oświetlenie główne

Oświetlenie główne, zwane również oświetleniem ogólnym jest niezbędne podczas wspólnego spożywania posiłku, czy podczas wizyty gości. Często zdarza się, że właśnie kuchnia jest najlepszym pomieszczeniem do rozmów przy kawie. Szczególnie wtedy, gdy w domu mamy wielu mieszkańców i często salon jest zajęty. Dodatkowo prawidłowo oświetlona kuchnia zdecydowanie polepszy nasze samopoczucie oraz nie zmęczy naszego wzroku podczas pracy. W oświetleniu ogólnym najlepiej zastosować stylową lampę lub zainstalować oświetlenie LED w podwieszanym suficie. Moc lamp LED dobieramy pod kątem wielkości kuchni i osobistych preferencji.

oświetlenie główne w kuchni
Źródło: pixabay.com

Barwa światła w kuchni

Najlepiej aby w przypadku oświetlenia LED wybierać lampy, które mają najbardziej zbliżoną do naturalnego barwę światła. Dzięki temu oświetlenie nie będzie zakłamywać kolorów. A to jest niezwykle ważne, przecież między innymi na tej podstawie stwierdzamy przydatność do spożycia wielu produktów.

Oświetlenie części roboczej

Oświetlenie tej strefy pozwoli nam przygotowywać potrawy w komfortowych warunkach. Najczęściej instalowane jest pod lub nad szafkami. Oprawy LED wbudowane od spodu w szafki montujemy co mniej więcej 50 centymetrów. Tutaj najlepiej sprawdza się technologia LED, ponieważ nie nagrzewa się i ryzyko wystąpienia pożaru jest minimalne. W przypadku halogenów moglibyśmy nieźle się poparzyć, gdybyśmy przypadkiem dotknęli takiej lampy.

oświetlenie blatu kuchennego
Źródło: http://klusdesign.pl

Oświetlenie wewnątrz szafek

Ile razy zdarzało się nam szukać przypraw wewnątrz ciemnych szafek niemal po omacku? Dzisiaj dzięki odpowiednim oprawom LED ta sytuacja może przejść do przeszłości. Wystarczy tylko zamontować je w odpowiednich miejscach i tym sposobem przepędzić mrok nawet z dużej szafy gospodarczej.

oświetlenie led wewnątrz szafek
Źródło: http://klusdesign.pl

O czym trzeba pamiętać?

Oczywiście nie wolno zapominać o wybraniu sprzętu, który jest wysokiej jakości i spełnia wszelkie normy oraz posiada certyfikaty bezpieczeństwa. W tym celu warto poszukać profili i opraw LED firmy Kluś. Tutaj znajdziecie pełną specyfikację produktów klusdesign.pl Warto dowiedzieć się o nich więcej.