Jakie oświetlenie do restauracji?

Oświetlenie do restauracji
Każdy kto decyduje się na urządzenie własnej restauracji doskonale wie, że jest to spore wyzwanie.  Dlaczego? Dlatego, iż musimy tak urządzić wnętrze restauracji, by przypadła do gustu każdej osobie, która ją odwiedza, tak aby do niej wracała ponownie. Takie miejsce musi być miłe i przytulne. Urządzając restaurację musimy pamiętać nie tylko o meblach i wystroju wnętrza do niej, ale przede wszystkim o odpowiednim oświetleniu, które jest tak ważne. Zatem jakie oświetlenie do restauracji?

Otóż za pomocą światła możemy stworzyć nastrój relaksu, intymności. By tak właśnie było w restauracji powinniśmy zastosować światło o barwie ciepłej. Natomiast sala jadalna musi być oświetlona w taki sposób, żeby zapewnić gościom prywatność i wrażenie przytulności. Absolutnie stoliki nie powinny być oświetlone zbyt jasno, zwłaszcza, gdy do czynienia mamy z nastrojową restauracją, która często wybierana jest na randki lub inne spotkanie w gronie rodzinnym.
Źródło: klusdesign.pl
Takie punkty świetlne muszą koniecznie być rozmieszczone umiejętnie, to znaczy tak, by na sali nie było zbyt jasno ani zbyt ciemno. I tak lampy muszą w możliwie jak najlepszym świetle pokazywać podawane dania, jak i wygląd samych odwiedzających, tak aby goście czuli się w restauracji jak najlepiej. Najlepiej jest takie jaśniejsze światło zastosować w okolicy baru i zaakcentować ciągi komunikacyjne, czym zwiększymy komfort gości w trakcie przemieszczania się po lokalu, aby zamówić potrawę. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie lamp wiszących bądź też punktowych opraw, które są wpuszczane sufitowo. Jednocześnie możemy jeszcze zastosować lampy stojące albo światła świecy na każdym stoliku. Dzięki takiemu rozwiązaniu twarze gości nie będą jasno oświetlone, natomiast nasze dania już tak. Nastrojowość restauracji również doda oświetlenie boczne, dlatego też w takim lokalu dobrze sprawdzą się lampy, zwane kinkietami ściennymi.
Na sam koniec warto wspomnieć, że prowadzenie własnej restauracji to nie tylko nasza pasja, ale także biznes. Z tego też względu bardzo ważne w prowadzeniu własnego interesu są koszta, które powinny być jak najmniejsze. Jak je obniżyć? Otóż wybierając oświetlenie do naszej restauracji weźmy pod uwagę, iż musi być ono możliwie jak najbardziej ekonomiczne. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie nowoczesne, energooszczędne oświetlenie LED. Oczywiście jego wybór na początek będzie wiązał się z większymi kosztami, ale poniesiony wydatek związany z zakupem lamp LED, na pewno z czasem zwróci się.