Jak wybrać latarkę bezprzewodową na biwak?

latarka na biwak

Wybieracie się na biwak i nie wiecie, jaką bezprzewodową latarkę kupić? Która będzie lepsza, jaką wybrać? Już spieszę z pomocą!
Prawdą jest, że taka dobra organizacja biwaku, wymaga od nas, zabrania ze sobą odpowiednich akcesoriów. Jednym z nich jest właśnie odpowiednia bezprzewodowa latarka. Taka latarka na biwaku przyda nam się w wielu sytuacjach. Między innymi oświetli drogę, pomoże, odnaleźć drobne przedmioty w bagażniku po zmroku nada, sygnał świetlny. Dlatego naprawdę warto zabrać ze sobą latarkę. Pytanie brzmi tylko, jaką?

W sklepach dostępne są cztery modele latarki bezprzewodowej, która nada się do zabrania na biwak. Jest to m.in., latarka czołowa, latarka ręczna, latarka taktyczna i latarka z paralizatorem. Czym różnią się te modele? Pierwszym modelem jest latarka czołowa, jest ona niezbędna w trakcie wędrówki. Wskazane, jest by każdy uczestnik takiego biwaku, miał swoją własną latarkę czołową. Otóż pozwoli ona oświetlić drogę, mapę lub wnętrze naszego namiotu bez żadnej konieczności przytrzymania latarki ręcznej. Dlatego też dobrze sprawdzi się przy pracy, gdyż mamy wolne ręce, w podróży, ponieważ możemy trzymać mapę i nie przejmować się przytrzymywaniem latarki ręcznej.

Następny model latarki to latarka ręczna. Jest to także dobry wybór, choć znacznie mniej bezobsługowy. Bez wątpienia jedną zaletą tej latarki jest to, że, świeci tam, gdzie ją, skierujemy, możemy ją także bardzo łatwo przekazać swoim towarzyszom, postawić, albo położyć.

Trzeci model to latarka taktyczna. Latarka tego typu jest przydatna głównie podczas wypraw survivalowych. Jest również stosowana przez wojsko lub inne służby. Najczęściej stosuje się ją razem w zestawie z bronią, dlatego jest tak specyficzna, niewielka i niezbyt często wybierana przez turystów.

Ostatni czwarty już model to latarka z paralizatorem. Pełni ona nie tylko rolę latarki, lecz także jest przedmiotem służącym do obrony. Z tego też względu może przydać się na biwaku, jak również w wielu innych sytuacjach. Otóż latarka tego rodzaju posiada tryb świecenia i tryb paralizatora z zabezpieczeniem przed przypadkowym włączeniem.