Jak oświetlić lustro?

Lustro to najważniejszy element w łazience każdej kobiety. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu możemy wykonać perfekcyjny makijaż. Tutaj przedstawiamy kilka zasad, których należy się trzymać przy montowaniu oświetlenia wokół lustra.

Co jest ważne w oświetleniu lustra?

Dobrze oświetlone lustro służy nie tylko paniom, ale również mężczyzną podczas codziennego golenia, czy innych zabiegów pielęgnacyjnych. Przy tych wszystkich czynnościach niezbędne jest precyzyjne oświetlenie. Samo główne oświetlenie jest często niewystarczające. Warto zadbać o to, aby w odpowiedni sposób oświetlić również lustro.

Jakie oświetlenie zamontować przy lustrze?
Po pierwsze, tutaj wybieramy lampy, których oprawy będą zabezpieczać diody LED przed przedostaniem się wilgoci. Warto wybrać te lampy lub oprawy, które są przeznaczone właśnie do montażu w łazience.

Po drugie, barwa światła powinna być chłodna. Dzięki temu uzyskujemy większy kontrast, widzimy więcej szczegółów. Jednocześnie temperatura barwowa powinna być jak najbardziej zbliżona do naturalnej.
To wszystko pomoże nam wykonać perfekcyjny makijaż, bez żadnych niedociągnięć.

Po trzecie, światło nie powinno być zbyt ostre. Zbyt ostre światło nie tylko przeszkadza w wykonaniu makijażu, rzuca cienie, ale również powoduje szybsze męczenie się wzroku.  W tym przypadku warto zainwestować w mleczne oprawy LED, które bardzo dobrze rozpraszają światło.

Poniżej przedstawiamy ciekawą propozycję oświetlenia lustra od klusdesign.pl