Jak oświetlić łazienkę bez okna?

Producent oświetlenia LED Klusdesign.pl

Pewnie każdy zgodzi się ze mną, że aranżacja łazienki, podobnie jak każdego innego pomieszczenia w domu jest niełatwym zadaniem. Mało tego, staje się ono jeszcze trudniejsze, jeśli właściciel nowego mieszkania bądź domu, nie ma w swojej łazience okna. Na szczęście jest kilka źródeł światła, bez których nie może obyć się łazienka bez okna. Takie zróżnicowane oświetlenie, wprowadzi do wnętrza przyjemny nastrojowy ton, powiększy je optycznie i przede wszystkim okaże się niezwykle funkcjonalne. Tak więc taką łazienkę z powodzeniem, można „ubrać” w efektowne wieloźródłowe oświetlenie. Jakie?


OPRAWY WPUSZCZONE

Takie wpuszczone oprawy to jeden z najpopularniejszych rozwiązań na oświetlenie łazienki. Lampy halogenowe, tak zwane oczka albo spoty, czyli reflektorki, wyposażone w żarówki tradycyjne lub halogeny, najlepiej jest montować w suficie podwieszanym. Należy rozmieszczać je równomiernie, dzięki czemu każdy łazienkowy kąt, będzie odpowiednio doświetlony. Koniecznie, pamiętajmy o tym, by szczególnie zadbać o okolice lustra! Dlatego też naprawdę warto, zainstalować nad nim szereg oczek albo reflektorków. Oczywiście prócz tego, możemy zainwestować w specjalne lustro ze zintegrowanym oświetleniem. Jest to produkt zarówno funkcjonalny, jak i dekoracyjny. W dzisiejszych czasach producenci bardzo dbają o to, żeby oczka i sploty, miały zróżnicowaną stylistykę. Z tego też względu na rynku dostępne są zarówno modele minimalistyczne, jak również stylizowane. Te pierwsze świetnie, dopasują się do nowoczesnych łazienkowych wnętrz, drugie zaś z przyjemnością, zamieszkają pod sufitem aranży z nastrojową nutą. Poza tym, wybierając oświetlenie, warto, jest zwrócić uwagę także na kolor żarówek. I tak chłodne odcienie, dodadzą łazience świeżości, natomiast ciepłe, sprawią, że będzie bardziej przytulna.

TAŚMY LED

Z kolei tego rodzaju oświetlenie, potrafi być nie tylko praktyczne, ale i szalenie ozdobne. Mimo wszystko warto, jest uzupełnić je oświetleniem w formie opraw wpuszczonych. Dzięki temu, iż łazienka, będzie oświetlona na dwóch różnych płaszczyznach, zyska przyjemną „głębię”. I tak taśmy LED – owe, można montować pod sufitem, wokół luster, pod brzegami armatury łazienkowej, czy przy listwach podłogowych. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie sobie wymarzymy! Dekoratorzy wnętrz, proponują, by taśmami LED, podświetlać wszelkie niższe wnęki i stopnie. Otóż takie subtelne elementy świetlne i prawidłowe oświetlenie lustra potrafią stworzyć liryczną atmosferę i sprzyjają relaksowi.

Źródło: https://klusdesign.pl/zastosowania-opraw-led/oswietlenie-lazienki

ŻYRANDOL + KINKIET

Właśnie taki duet to największy rywal klasycznych plafonów sufitowych. Otóż żyrandol w towarzystwie kinkietów, sprawdza się doskonale, szczególnie w wysmakowanych stylizowanych łazienkach. Taka dekoracyjna lampa na kilka żarówek nie tylko świetnie oświetli wnętrze, lecz okaże się również znakomitą ozdobą. Natomiast, jeżeli, chodzi o kinkiety to, powinny, znaleźć się po obu stronach lustra. Ponadto dwie zgrabne lampy ścienne świetnie, rozjaśnią przestrzeń wokół zwierciadła i będą niezastąpionymi pomocnikami w trakcie porannego golenia, czy wykonywania makijażu. Czy żyrandol i kinkiety, powinny być utrzymane w tej samej konwencji? Dekoratorzy wnętrz odpowiadają jednogłośnie. Niekoniecznie! Dlaczego tak jest? Otóż w obecnych czasach eklektyzm jest modny. Z tego też względu spokojnie, możemy łączyć różne koncepcje stylistyczne.