Jak zrobić podświetlony sufit?

Podświetlenie sufitu za pomocą ledów spowoduje, że w naszym mieszkaniu powstanie magiczna łuna światła. Oświetlenie w sobie jest bardzo praktyczne i dodatków to naprawdę dobry sposób na nowoczesne udekorowanie wnętrza.

Ważnym elementem nie tylko jest odpowiedni dobór oświetlenie, ale także jego barwy tak, aby komponowała się ona z całokształtem pomieszczenia. Można także zdecydować się na wersję wielokolorową LED, barwę światła będziemy mogli zmieniać za pomocą pilota. Chcąc oświetlić sufit podwieszany, czy też zwykły, warto wybierać gotowe zestawy, dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko będzie ze sobą współgrało. Ważne jest także, aby odpowiednio dobrać długość przewodów, odpowiedni zasilacz i włącznik. Jak wiadomo, profile LED prezentują się naprawdę dobrze, jednak nie dla każdego ten rodzaj oświetlenia jest dość praktyczny. Takie osoby powinny zdecydować się na oprawy LED. Niekiedy ich specyficzna budowa sprawdza się o wiele lepiej niż taśmy LED. Do wyboru mamy wiele opraw zarówno wiszące, jak i przylegające do sufitu. W sufitach podwieszanych najlepiej sprawdzą się lampy sufitowe, ponieważ najlepiej wpasują się one do tego typu pomieszczenia.

źródło: yourkidscloset.com
źródło: yourkidscloset.com

Co do zamontowania lampy nikt zapewne nie ma pytań, ponieważ ocena, gdzie taka lampa powinna się znajdować, jest dość łatwa. Inaczej ma się sprawa, kiedy mówimy o taśmie LED, ten rodzaj oświetlenia możemy zastosować na przeróżne sposoby, począwszy od oświetlenia krawędzi sufitu, kończąc na symetrycznie zamontowanych profilach na suficie. Pamiętajmy jednak, że duże znaczenie ma miejsce, w jakim go przyklejamy, to od niego zależy w jaki sposób, jaka jakość, czy pod jakim kątem będzie padać światło. Warto pamiętać, że przed przyklejeniem taśmy LED musimy dokładnie odkurzyć wnękę, krawędź, czy jakiegokolwiek inne miejsce, w którym będzie się miała ona znajdować.

One thought on “Jak zrobić podświetlony sufit?

  1. Mój mąż miał spory problem z odpowiednim zamontowaniem profilu, macie może jeszcze jakieś porady? 😉

Comments are closed.