Udowadniamy: Oświetlenie LED sprawdzi się w każdym pomieszczeniu

Oświetlenie LED jest energooszczędne oraz bardzo dekoracyjne, wbrew wielu opinią nadaje się do oświetlenia każdego pomieszczenia w domu. Zastosowanie ledów w domu spowoduje zmniejszenie energii oraz niepowtarzalny klimat. Zobaczcie dowody na to, że oświetlenie LED sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

1.Zastosowanie opraw LED i taśmy LED w kuchni

oświetlenie kuchni
źródło: qilinxuankitchen.com

W kuchni potrzebujemy wielu źródeł światła, najważniejsze miejsca jakie musimy oświetlić to miejsce robocze i część jadalna. Nasza praca będzie efektywniejsza i przyjemniejsza, kiedy zastosujemy oświetlenie LED podszafkowe, do tego celu sprawdzą się także halogeny i świetlówki, ale po co? Przecież oświetlenie LED sprawdzi się do tego celu o wiele lepiej.

2. Ledowa łazienka

oświetlenie łazienki
źródło: hellaslevitra.com

Tak jak kuchnia, łazienka jest miejscem w którym zastosowanie tylko oświetlenia ogólnego nie wystarczy, oprócz niego jednym z najważniejszych miejsc do oświetlenia jest lustro. Jeżeli dobierzemy odpowiednią temperaturę barwowom to możemy być pewni, że jeżeli makijaż(wykonany w łazience)  wygląda dobrze w lustrze, tak i w świetle dziennym będzie mieć odpowiednie kolory i będzie wyglądać naturalnie.

3. Dziecinnie proste oświetlenie

oświetlenie pokoju dziecka
źródło: vetuong3d.com

Dziecinnie prosty sposób na oświetlenie pokoju pociechy tylko z oświetleniem LED, dzięki taśmą LED, możemy stworzyć przeróżne dekoracje na ścianie naszego dziecka. Jeżeli znajdziemy odpowiedniego fachowca możemy mieć nawet podświetlony napis na jednej ze ścian, często zdarza się, że jest to imię dziecka.

4. Ledy lubią pływać

oświetlenie basenu
źródło: justclickelectrical.co.uk

Tak jak rybka lubi pływać tak i ledy świetnie czują się w wodzie. Bezapelacyjnie jest to najbardziej dekoracyjna, klimatyczna i praktyczna wersja oświetlenia LED. Dekoracyjna i klimatyczna to chyba każdy widzi dlaczego, ale czemu praktyczna? W lato zdarzają się ciepłe wieczory, a pływanie w basenie po ciemku to raczej żadna frajda, dlatego też oświetlenie basenu świetnie się sprawdzi.

5. Klimatyczny salon

oświetlenie salonu
źródło: decoist.com

W salonie spędzamy większość czasu, oświetlenie w nim powinno być funkcjonalne i dekoracyjne. Efekt gwieździstego nieba pozwoli nam na stworzenie odpowiedniego klimatu, kiedy chcemy spędzić miło czas z rodziną i wtedy kiedy chcemy dobrze doświetlić salon kiedy przyjmujemy gości.

6. Taśma LED, także do sypialni?

oświetlenie sypialni
źródło: photos.hgtv.com

Oświetlenie zastosowane nad łóżkiem ułatwi nam powrót do łóżka po zgaszeniu światła ogólnego, dodatkowo, czy nie jest wspaniałą dekoracją?