Stylowe oświetlenie do sypialni jak wybrać?

Sypialnia jest miejscem, które służy nam nie tylko do spania, dlatego też warto je dobrze oświetlić, aby spędzało nam się w niej dobrze czas oraz żeby to pomieszczenie było także praktyczne.

źródło: sozbirmetal.com
źródło: sozbirmetal.com

Ważną rzeczą przy planowaniu oświetlenia jest wydzieleni stref. Każda ze stref ze względu na swoją funkcję powinna być w inny sposób oświetlona. Wydzielając strefy, zwróćmy uwagę na to, aby za pomocą światła wydzielić strefę nocną i dzienną. W sypialni światło powinno być ciepłe i powinno pochodzić z odbicia od płaszczyzny, czy też ścian. W strefie funkcjonalnej warto zamontować dodatkowe oświetlenie takie jak oprawy LED stojące, czy też naścienne. Montując oświetlenie w sypialni, warto także zastanowić się nad oświetlenie szafy, czy też garderoby do tego celu najlepiej wykorzystać profile LED. Takie oświetlenie nie tylko pomoże nam w łatwiejszy sposób znaleźć potrzebne nam rzeczy, ale także będzie to oświetlenie dekoracyjne, które nada klimat całemu pomieszczeniu.
Oświetlenie ogólne, jakie zamontujemy w sypialni, powinno być delikatne i lekko rozproszone, przez co będzie powodować, że staniemy się wyciszeni i bez problemu się zrelaksujemy. Jeżeli lubimy czytać w łóżku, warto zamontować oprawy LED naścienne nad zagłówkiem, dzięki czemu będą nam one oświetlać naszą lekturę. Chcąc, aby nasze oświetlenie było stylowe warto zainstalować oświetlenie w barwach białych i czarnych, ponieważ takie kolory nie przytłoczą naszego oświetlenia, a dodatkowo dodadzą mu elegancji. Nie możemy także zapominać o lampkach nocnych, które postawimy po bokach naszego łóżka. Powinny być one dość małe i nie przytłaczać przestrzeni wokół naszego łóżka.

Inspiracje na stylowe oświetlenie sypialni

źródło: mvmads.com
źródło: mvmads.com
źródło: alfaedu.sk
źródło: alfaedu.sk
źródło: cepagolf.com
źródło: cepagolf.com