Sprzęty bez kabli, czy to możliwe?

Sprzęty bez kabli

Praktycznie wszystkie sprzęty w naszym domu działają dzięki podłączeniu ich do prądu za pomocą kabli. Jak więc jest to możliwe, że sprzęty te będą działały bez nich?

Sprzęty bez kabli wydają się niemożliwe. Dzięki rozwojowi prac nad zjawiskiem zwanym prądem indukcyjnym możemy zacząć wykorzystywać je w życiu codziennym. Technologii Qi opracowane przez firmę Wireless Power Consortium ma stać się powszechnym produktem dostępnym na rynku. Technologia polega na wytwarzaniu pola magnetycznego, które pozwoli bezprzewodowo ładować nasze sprzęty. To pole ma pozwolić na ładowanie baterii urządzeń kompatybilnych

Oznacza to m.in. to, że nie musimy obawiać się porażenia prądem podczas uzupełniania energii w naszym telefonie. Technologia ta może działać w jeszcze zupełnie inny sposób. Tak np. technologie Qi wykorzystuje samochód Hyundai KONA. Wystarczy, że położymy telefon na specjalnym panelu, który umieszczony jest w centralnej konsoli, aby naładować baterię telefonu. Samochód ten dodatkowo pozwala nam na uzyskanie najważniejszych informacji bez odrywania wzroku bez odrywania wzroku od drogi.

ładowanie bez kabli
źródło: pixabay.com

Standardem w krajach Unii Europejskiej są taśmę LED, ponieważ pobierają one nawet do 90 procent mniej energii niż poprzednie typy oświetlenia. Jednak już niedługo może się to zmienić. Chociaż oświetlenie to ma wąskie pasmo promieniowania oraz jej światło jest bardziej nasycone oraz nie zawiera podczerwieni i ultrafioletu. Oświetlenie LED ma tak wiele zalet, że stało się już obowiązkowym wyposażeniem nowoczesnego domu. Oświetlenie to znajduje zastosowanie także w samochodach. Zmiany te mają na celu nie tylko dbałość o środowisko i oszczędność, ale także zmniejszenie zapotrzebowania na wymianę sprzętu.

Źródło: kobieta.wp.pl