Rodzaje profili aluminiowych LED i ich montaż

Wybór odpowiedniego profilu LED oraz jego zamontowanie nie dla każdego może być łatwą rzeczą, dlatego też chcemy przybliżyć Wam nieco kilka rodzajów profili i ułatwić ich wybór.

Większość profili aluminiowych przeznaczona jest do uniwersalnego użytku, bez problemu możemy montować je na powierzchniach płaskich. Profile aluminiowe LED producenta Kluś można montować za pomocą kleju, taśm dwustronnych, czy też systemów mocowań firmy Kluś. Wybierając profil MICRO-ALU, warto zwrócić uwagę na to, że jest on uszczelniony i jeżeli zdecydujemy się go zamontować w miejscu silnie nasłonecznionym, należy zamontować przełącznik zmierzchowy, dzięki temu profil zostanie wyłączony w momencie, kiedy ich światło i tak nie będzie widoczne. Zapobiegnie to także przegrzaniu się oraz zniszczeniu diody LED. Profil taki jak GLAD-45 został wyposażony w Zamek Mały, co pozwala na zamocowanie na sprężynę montażową GP. Profil może zostać zamocowany na podłożu za pomocą taśmy dwustronnej bądź kleju montażowego (tym sposobem płaszczyzna z zamkiem małym zapewnia lepszą przyczepność).

źródło: klusdesign.pl
źródło: klusdesign.pl

Profil TAN-C5 jest ekonomicznym odpowiednikiem standardowego profilu 45-ALU, do tego profilu rekomendowany jest mocownik 45-STN, który został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dodatkowy element, jakim jest osłonka dla profilu TAN-C5, o długości 1000 mm (+/ – 3 mm), montowana jest na „klik” lub wsuwana z boku. Powierzchnia osłonki wykonana jest z delikatnej satynowej struktury, która praktycznie zachowuje przezroczystość. Przy profilach dłuższych niż 1000 mm można zastosować osłonki w dwóch odcinkach.

Profil TOST to ekonomiczny odpowiednik standardowego profilu STOS, wyposażony jest on we wpusty do mocowania, które przeznaczone są do wkrętów kleju lub sprężyn. W tym modelu także stosujemy wyżej wymienioną osłonkę. Profil PDS-H to profil z grupy podstawowej, jego konstrukcja jest zbliżona do profilu PDS-4-ALU i profilu PDS-ZM. Jego szczególną cechą są zaczepy, za które możemy mocować go do podłoża za pośrednictwem dedykowanych dla niego mocników PDS-H. Po zamontowaniu profilu mocowniki są niewidoczne. Przekrój profilu zaprojektowany jest tak, aby zasłonił mocownik.

Więcej o rodzajach i sposobach mocowania profili aluminiowych LED dowiesz się na stronie: Klusdesign.pl