Rodzaje oświetlenia do salonu

oświetlenie punktowe

Odpowiednie oświetlenie i wyeksponowanie salonu powinno być naszym głównym celem podczas jego urządzania. Salon jak wiadomo pełni różne funkcje, dlatego ważne by oświetlenie znajdujące się w nim było wielofunkcyjne.

Reflektory – z ich pomocą możemy skupić uwagę na elementach salonu, które chcemy wyeksponować. Różnorodność modeli sprawia, że możemy dobrać odpowiedni typ do pomieszczeń nowoczesnych, jak i tradycyjnych.

reflektory w salonie
źródło: pixabay.com

Oświetlenie punktowe mebli – to rozwiązanie świetnie sprawdza się w minimalistycznych wnętrzach. Szczególnie w pomieszczeniach, gdzie na pólkach nie znajduje się dużo dekoracji, możemy postawić na oświetlenie, które będzie służyło właśnie jako dekoracja.

oświetlenie mebli
źródło: pixabay.com

Oświetlenie podłogowe – jasne i nowoczesne wnętrza powodują nie tylko, że wnętrze wygląda świeżo, ale także jest bardziej funkcjonalne. Oświetlenie podłogowe sprawi, że nasz salon będzie wyglądał stylowe i będzie ono pełniło wysoce praktyczną funkcję.

oświetlenie podłogowe
źródło: pixabay.com

Lampy stołowe – jest to bardzo stylowe rozwiązanie, do wyboru mamy lampy wykonane z przeróżnych materiałów, dzięki czemu możemy dobrać lampę, która wpasuje się idealnie do naszego salonu.

lampa stołowa
źródło: pixabay.com

Oświetlenie punktowe – lampki, reflektory, kinkiety, czy też inne oświetlenie, które pozwoli wyeksponować obrazy, czy też dekoracje powinno znaleźć się właśnie w salonie, to rozwiązanie pozwala uzyskać bardzo ciekawe efekty.

oświetlenie punktowe
źródło: pixabay.com