Pokój nastolatka – odpowiednie oświetlenie

oświetlenie pokoju nastolatka

Odpowiedni dobór oświetlenia do pokoju nastolatka jest bardzo ważną częścią aranżacji pomieszczenia. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów lamp, niektóre z nich, choć prezentują się bardzo ciekawie, niestety nie sprostają wszystkim stawianym im oczekiwaniom.

W każdym pomieszczeniu główną funkcję pełni oświetlenie ogólne. Najczęściej funkcję tą pełni lampa sufitowa, często do pokoju nastolatka wybiera się także oczka świetlne bądź taśmę LED. Dwie ostatnie propozycje są znacznie nowocześniejsze, jednak by wykonać takie oświetlenie, trzeba będzie przygotować podwieszany sufit, jeżeli na remont mamy przeznaczone większe środki to warto rozważyć właśnie taki sposób oświetlenia.

oświetlenie pokoju nastolatka
źródło: ashik.co

Ważnym elementem jest także dodatkowe oświetlenie. Przez dodatkowe oświetlenie, mamy na myśli lampkę biurkową oraz lampkę nocną. Jeżeli zależy nam na rozwiązaniu, które będzie pełniło zarówno rolę dekoracyjną, jak i będzie pełniło funkcje lampki nocnej, to warto zakupić dużą lampę stojącą. W razie potrzeby można ją w każdym momencie przenieść. Szczególnie oświetlenie dodatkowe, powinniśmy dobrać do ogólnego stylu aranżacji. Metalowe lampy (z regulowanymi reflektorami, czy też małymi abażurami), sprawdzą się do stylu skandynawskiego oraz loftowego. W przypadku lampki biurkowej warto by miała dłuższe regulowane ramie, dzięki któremu będziemy mogli skierować snop światła w odpowiednią stronę. Ważne by oświetlenie na biurko miało odpowiednią temperaturę barwową, która podczas nauki pomoże mu skupić się na wykonywanym zadaniu.

Wybierając oświetlenie pokoju nastolatka, za nim zwrócicie uwagę na design, powinniśmy dokładnie przyjrzeć się praktycznemu zastosowaniu danego oświetlenia. Na dole znajdziecie kilka pomysłów jak oświetlić pokój nastolatka.

Inspiracje oświetlenie pokoju nastolatka

pokój nastolatka oświetlenie
źródło: playableartdc.co
oświetlenie pokój nastolatka
źródło: herrade.info
pokój nastolatka aranżacja
źródło: leadsgenie.us
oświetlenie pokoju nastolatka
źródło: azurerealtygroup.com