Podświetlany, drewniany stół do salonu lub jadalni

Przeglądając różne strony internetowe, czasami można wpaść na ciekawy pomysł, znaleźć inspirację do połączenia jakiś metod, produktów i zrobić coś nowego. Tutaj proponujemy wykonanie podświetlanego stołu z wykorzystaniem żywicy i oświetlenia LED. Co Wy na to? Czekamy na wasze opinie, wskazówki i podpowiedzi.

Drewno połączone żywicą

Na jednym z porali internetowych znaleźliśmy inspirujący filmik, dwie deski z naturalnego drewna połączone ze sobą jedynie żywicą. Do żywicy dodawany jest brokat, a także inne elementy nadające jej koloru i niezwykłego efektu. Żywica epoksydowa jest bezbarwna i można ją zabarwiać na dowolny kolor. Jest również wytrzymała i mocno spaja powierzchnie. Takie stoły produkuje firma Black Forest Wood Co.

 

Dodaj oświetlenie LED

Zatapiając w żywicy oświetlenie LED, możemy uzyskać ciekawy efekt. Tylko tutaj musimy pomyśleć nad takim sposobem zatopienia oświetlenia, aby w przyszłości była możliwa wymiana taśmy LED. Czyli naszym zdaniem w tym przypadku warto od spodniej części stołu zatopić oprawy lub profile LED, które nie będą wychodziły na wierzch blatu. Możnaby to zrobić tak jak na poniższym zdjęciu, tylko odwrotnie. Zatapiamy tę część oddającą światło i pozbywamy się tych  wystających usztywnień po bokach, czyli stosujemy profil do góry nogami. Co myślicie o takim wzbogaceniu stołu?

Źródło: klusdesign.pl
Źródło: klusdesign.pl

Źródła:

  • zdjęcie stołu: notonthehighstreet.com
  • filmik: Black Forest Wood Co
  • zdjęcie profilu: www.klusdesign.pl