Jak oświetlić sypialnię – przydatne wskazówki

jak doświetlić sypialnię

Sypialnia to najważniejsze miejsce w domu, to tam odpoczywamy po ciężkim dniu. Jej odpowiednie oświetlenie jest niesamowicie ważnym aspektem. Dlatego tutaj dowiecie się na co zwrócić uwagę, aby sypialnia była przytulna i sprzyjała dobremu odpoczynkowi.

Po pierwsze delikatność i harmonia

Światło w sypialni powinno być delikatne. Najlepiej zainstalować w nim kilka źródeł światła. Jedno może być takie ogólne, jakie mamy we wszystkich pokojach. Mam tutaj na myśli na przykład wbudowane kinkiety z lampami LED. Dzięki temu oświetlimy całe pomieszczenie mocnym światłem.

Jeśli natomiast chcemy wypocząć, warto w podwieszanym suficie zamontować profile z taśmami LED. To rozwiązanie pozwoli nam stworzyć nastrojowy klimat. W półmroku lepiej się myśli, marzy i odpoczywa. Ważne jest to, aby światło było delikatne i rozproszone. Dobrze jest, kiedy barwa światła pasuje do koloru ścian.

Źródło: pixabay.com
Źródło: pixabay.com

Zrezygnujmy z ciężkich lamp

Szczególnie z dużej lampy nad samym łóżkiem. W przeciwnym razie nie będziemy czuć się dość komfortowo. A oślepiające światło z lampy, nie pozwoli nam wypocząć. Główne światło powinno znajdować się jak najdalej od łóżka. Warto o tym pamiętać.

Światło do czytania

W łóżku wiele osób lubi czytać książki przed snem. Dlatego warto zainstalować oświetlenie, które doświetli książkę. Tego typu oświetlenie montujemy nad zagłówkiem. Minimalna odległość od zagłówka to 50 cm. To daje nam komfort czytania.

Lampy stojące

Lmpy stojące i ozdobne kinkiety pomogą nam zadbać o nastrój, sprawdzają się szczególnie wtedy, gdy nie mamy podwieszanego sufitu. Sprawdzą się  nie tylko w sypialni, ale również w pokoju dziennym.

Pamiętaj o znaczeniu barw światła

W przypadku sypialni najlepiej zastosować oświetlenie, które da delikatną i ciepłą barwę światła. Takie światło sprawi, że pomieszczenie będzie ciepłe i przytulne. Idealne do relaksu.