Oświetlenie z czujnikiem ruchu – tak czy nie?

Nikt nie lubi wchodzić do domu w ciemności, ogromnym ułatwieniem staje się oświetlenie z czujnikiem ruchu. Dlatego tutaj dowiecie się o nim więcej i zdecydujecie, czy oświetlenie z czujnikiem ruchu jest dobrym rozwiązaniem.

Oświetlenie z czujnikiem ruchu – czy warto?

Oczywiście, że tak, szczególnie na zewnątrz, gdy ścieżka do domu jest nieoświetlona, a przed wejściem do domu mamy schody. Odpowiednie oświetlenie uchroni nas przed potknięciami, czy upadkami. Tego typu oświetlenie jest proste w montażu, każdy może zrobić to samodzielnie trzymając się instrukcji. Co więcej, tego typu oświetlenie jest odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a najczęściej stosowana technologia LED pobiera minimalne ilości energii elektrycznej, a także wyróżnia się bezawaryjnością i długą żywotnością.

Jednak nie jest to rozwiązanie bez wad, zaliczamy do nich mały wybór lamp, a także wykrywanie ruchu większych zwierząt, takich jak psy, czy koty, które za każdym razem mogą powodować włączanie światła.

Źródło: https://klusdesign.pl

Na co zwrócić uwagę przy montażu oświetlenia z czujnikiem ruchu?

Do każdej zakupionej lampy z czujnikiem ruchu mamy dołączoną instrukcję montażu i jej należy się trzymać. Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach, zawsze możemy wezwać do tego zadania specjalistę w dziedzinie elektryki. Wtedy mamy pewność, że wszystko będzie odpowiednio podłączone.

Gdzie zamontować oświetlenie z czujnikiem ruchu?

Oczywiście tego typu oświetlenie najlepiej zamontować na podjeździe do domu, czy garażu, wzdłuż chodnika na podwórku, przed wejściem do domu, czy na klatkach schodowych. Dzięki niemu nie będziemy musieli po ciemku szukać włączników światła, światło włączy się po wykryciu ruchu. Pamiętajmy, aby na zewnątrz działania czujnika nie zakłócały przeszkody typu słupki, czy krzaczki. Oczywiście w domu możemy podpiąć tego typu oświetlenie pod przełącznik, dzięki któremu będziemy sami decydować, kiedy oświetlenie ma działać, a kiedy nie. Jest to przydatne szczególnie w momencie, gdy nocą po posesji chodzą koty, czy psy. Wtedy wyłączamy czujnik ruchu i światło nie zapala się bez potrzeby.