Oświetlenie mebli ledami

Oświetlenie LED jest już niemalże w każdym domu, większość z nas wykorzystuje je jedynie jako oświetlenie ogólne. Jednak warto wykorzystać to oświetlenie także jako dekoracje, a więc oświetlenie mebli.

Profile LED są przede wszystkim stosowane do oświetlenia mebli w kuchni, jednak wraz z rozwojem technologii LED oświetlenie to zaczęło wkraczać do innych pomieszczeń w naszym domu. W salonie, czy gabinecie oświetlenie takie pełni funkcję dekoracyjną. Ma za zadanie podkreślić niektóre elementy oraz wyeksponować ich kształt, tak aby stały się bardziej atrakcyjne i przyciągały wzrok. Takie oświetlenie sprawdza się szczególnie w szafkach z mlecznym szkłem bądź przeszklonych witrynach takie światło pozwala na osiągnięcie niesamowitego efektu.

Przedmioty na półce możemy oświetlić, dzięki wykorzystaniu punktowych opraw LED o różnym kształcie i nowoczesnym design. Ich mały rozmiar pozwala na to, aby wtopiły się w meble i stworzyły całość. A jeżeli zależy nam na podkreśleniu np. geometrycznego podziały bądź wyeksponowaniu ważnych dla nas przedmiotów jak książki, czy przedmioty kolekcjonerskie, powinniśmy zdecydować się na zamontowanie aluminiowych profilach LED.

oświetlenie mebli
źródło: homedit.com

Drewniane, czy też szklane półki możemy podświetlić za pomocą specjalnych profili półkowych, jest to bardziej estetyczna alternatywa dla klipsów. Użycie takiego profilu pozwoli na doświetlenie wnętrz i stworzenie niesamowitych aranżacji. Z jego pomocą możemy doświetlać regały, szafy i garderoby tak, aby oświetlenie nie było tylko dekoracyjne, ale także, abyśmy mogli wygodniej przeglądać ich zawartość.

Jakie funkcje pełni oświetlenie szafek ledami?

W kuchni takie oświetlenie montujemy nie tylko, gdzie będzie się ono dobrze prezentować, ale także w miejscach, gdzie będzie ono funkcjonalne. Zamontowanie kilku opraw podszafkowych pozwoli na doświetlenie strefy roboczej na blacie kuchennym. Możemy także zamontować profile LED na całej długości szafek, takie oświetlenie będzie doświetlać równomiernie cały blat.