Oprawy LED akcentowe

Oświetlenie LED akcentowe jest mniej ważną warstwą oświetlenia, jednak większość z nas decyduje się na jej zastosowanie. Dowiedz się, co to jest oświetlenie akcentowe oraz jak wykorzystać oprawy LED do stworzenia takiego oświetlenia.

Oprawy LED akcentowe – jak je wykorzystać

Zacznijmy od definicji oświetlenia akcentowego- takie oświetlenie ma za zadanie podkreślić elementy mebli, urządzeń, obrazów, czy czegokolwiek innego, na co chcemy zwrócić nasz wzrok lub wzrok gości. Oświetlenie akcentowe nie tylko zwraca na coś naszą uwagę, ale także jest bardzo dobrą dekoracją.

Oświetlenie akcentowe możemy stworzyć za pomocą opraw LED i profili LED, w zależności jaki wystrój ma nasz pokój oraz na co takie oświetlenie ma akcentować. Akcentowe oświetlenie LED możemy stworzyć w każdym z pomieszczeń: salonie, pokoju, łazience, czy nawet kuchni, niektórzy nawet w biurze stosują ten rodzaj oświetlenia.

Oprawy LED akcentowe – najlepsze inspiracje

201312121344201113
źródło: Klusdesign.pl

Oświetlenie schodów to jedno z najpopularniejszych, zastosowań oświetlenie akcentowego. Możemy zrobić je oprawami LED, czy też profilami LED jak w inspiracji Klusdesign.pl

źródło: blog.pegasuslighting.com
źródło: blog.pegasuslighting.com

Tak ustawione oprawy LED możemy skierować na obraz, czy zdjęcie.

źródło: 1000Bulbs.com
źródło: 1000Bulbs.com

W ostatnim czasie takie oświetlenie szafek jest bardzo popularne, najczęściej do tego celu wykorzystujemy profile LED, jednak oprawy LED sprawdzą się równie dobrze.

źródło: feroled.com
źródło: feroled.com

Oświetlenie akcentowe można nawet zastosować do oświetlenia telewizora!

źródło: lightmynest.com
źródło: lightmynest.com

Takie oświetlenie ściany może skupić nasza uwagę na nietuzinkowej ścianie bądź wzorku na niej zawartym.