Nocne oświetlenie korytarza – dlaczego warto je mieć?

Delikatne, nocne oświetlenie korytarza jest niezastąpione, kiedy musimy w nocy wstać, a nie chcemy zapalać głównego światła, które spowoduje efekt oślepienia. Sprawdź z nami oświetlenie orientacyjne, może któraś z przedstawionych propozycji sprawdzi się właśnie u Ciebie.U kogo sprawdzi się nocne oświetlenie orientacyjne?

Przede wszystkim w każdym domu, w którym są dzieci oraz osoby starsze. Dzieci często budzą się w środku nocy i szukają towarzystwa rodziców, a osoby starsze czasami potrzebują skorzystać z łazienki. Delikatne, nocne oświetlenie nie pobiera dużych ilości prądu, a znacząco wpływa na poprawienie bezpieczeństwa podczas krótkich, nocnych spacerków.

Warto pomyśleć o zamontowaniu oświetlenia orientacyjnego nie tylko na korytarzu, ale również na schodach, czy holu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie lamp z czujnikami ruchu. Dzięki temu światło nie pali się przez całą noc, a jedynie w momencie, kiedy jest potrzebne.

Instalując oświetlenie orientacyjne w ścianie, warto wybrać technologię LED, ponieważ ta nie pobiera dużej ilości prądu, jest bezpieczna i nie nagrzewa się. Oświetlenie tego typu można zamontować praktycznie wszędzie.

Jeżeli chodzi o natężenie światła orientacyjnego w nocy, powinno być niewielkie, ustawione na takim samym poziomie we wszystkich pomieszczeniach, w których jest zamontowane. W roli oświetlenia orientacyjnego sprawdzą się również małe lampeczki, które podłączamy pod gniazdko, ale to rozwiązanie pobiera prąd przez całą noc. Poniżej prezentujemy oświetlenie LED, które może być podłączone pod czujnik ruchu, a natężeniem światła możemy sterować dzięki użyciu pilota.

Sprawdź nietypowe inspiracje:

Źródło: klusdesign.pl
Źródło: klusdesign.pl
Źródło: klusdesign.pl
Źródło: klusdesign.pl