Funkcjonalne i stylowe oświetlenie garażu

oświetlenie garazu

W dzisiejszych czasach projektując dom jednorodzinny, pozostawiamy pewną przestrzeń na garaż. Niezależnie, czy garaż znajduje się za posesją, czy też na równi z gruntem. Niezależnie od tego zazwyczaj garaż ma bardzo słaby dostęp do światła, dlatego też ważne jest zaprojektowanie odpowiedniego oświetlenia.

Pierwszym pytaniem, na jakie musimy sobie odpowiedzieć przed montażem oświetlenia, jest, w jakim celu montujemy oświetlenie w garażu. Jeżeli garaż ma nam służyć jedynie do trzymania samochodu, to w zupełności wystarczy zamontowanie oświetlenia ogólnego. Jeżeli zależy nam na niecodziennym oświetleniu, to możemy zdecydować się na poniższą propozycje.

oświetlenie garażu LED
źródło: Klusdesign.pl

Taki montaż profili LED jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli szukamy praktycznego oraz ciekawego zastosowania oświetlenia LED. Profile LED w odróżnieniu od oświetlenia centralnego, aby oświetlały całe pomieszczenie, mogą być zamontowane w kilku miejscach, dzięki temu mamy pewność, że całe pomieszczenie będzie równomiernie oświetlone. Tak zamontowaną taśmę LED możemy sterować za pomocą pilota. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na oświetlenie ogólne, warto wybrać takie, które będzie można wyposażyć w czujnik ruchu.

Warsztat w garażu

Jeżeli planujemy miejsce na mały warsztat w garażu, to dokładnie musimy przemyśleć kwestie oświetlenia. Oświetlenie tego typu miejsca pracy najlepiej zrobić za pomocą świetlówek, jest to mniej nowoczesne rozwiązanie, jednak w tym wypadku dużo bardziej funkcjonalne.

oświetlenie garazu
źródło: Klusdesign.pl

Świetlówka z elektronicznym zapłonikiem, jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ wzrok dzięki temu tak szybko się nie męczy. Miejsce pracy powinno być dokładnie oświetlone, a więc dodatkowe lampy, czy profile LED nad warsztatem oraz przy urządzeniach i wszędzie, gdzie będziemy spędzać czas przy precyzyjnych zadaniach, są tym, co jest niezbędne. W tym wypadku możemy wykorzystać oświetlenie LED. W niektórych wypadkach warto zdecydować się na usługi elektryka, ponieważ doradzi on jakie oświetlenie będzie najlepsze oraz ile źródeł światła będzie dla nas optymalnym rozwiązaniem.