Co zamiast lampki nocnej w sypialni?

Każdy z nas, zdaje sobie sprawę, iż sypialnia to najważniejsze miejsce w domu. Jest tak, gdyż to właśnie tam po ciężkim dniu w pracy, odpoczywamy. Dlatego też jej prawidłowe oświetlenie jest niesamowicie ważnym aspektem. Z tego też względu w tym artykule, postanowiłam napisać, na co zwrócić uwagę, by nasza sypialnia była przytulna, a także sprzyjała dobremu odpoczynkowi.


Co zamiast lampki nocnej w sypialni?

Po pierwsze, pamiętajmy o zachowaniu delikatności i harmonii. Dlatego, stosując się do tej zasady światło w sypialni, powinno być delikatne. Najlepszym rozwiązaniem, będzie zastosowanie kilku źródeł światła. Jedno może być takie ogólne, jakie mamy we wszystkich pomieszczeniach w domu. Mam tutaj oczywiście na myśli na przykład wbudowane kinkiety z lampkami LED. Dzięki czemu oświetlimy całą sypialnię mocnym światłem. Natomiast w sytuacji, gdy chcemy wypocząć, to warto w podwieszanym suficie, zamontować profile z taśmami LED. To rozwiązanie pozwoli stworzyć nam nastrojowy klimat w naszej sypialni. W takim półmroku zdecydowanie lepiej myśli się, marzy i odpoczywa. Bardzo ważne jest również to, by światło było delikatne i rozproszone. Fajnie jest też, gdy barwa światła, pasuje do koloru ścian.

Ponadto, zrezygnujmy z ciężkich lamp, zwłaszcza z dużej lampy nad samym łóżkiem. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie, nie będziemy czuć się dość komfortowo. A takie oślepiające światło z lampy, nie pozwoli nam wystarczająco wypocząć. Jestem pewna, że tak jak ja większość osób lubi czytać przed snem. Z tego też względu, warto zainstalować oświetlenie, które doświetli naszą książkę. I tak takie typu oświetlenie, zamontujmy nad zagłówkiem. Pamiętajmy, że taka minimalna odległość od zagłówka, powinna wynosić 50 centymetrów, gdyż to daje nam komfort czytania. Natomiast lampy stojące i ozdobne kinkiety, pomogą nam zadbać o nastrój. W szczególności sprawdzą się wtedy, gdy nie mamy podwieszanego sufitu, nie tylko w sypialni, jak również w pokoju dziennym.

Na zakończenie tego artykułu, dodam jeszcze, że w przypadku sypialni najlepiej, zastosować oświetlenie, które da delikatną i ciepłą barwę światła. Otóż takie światło sprawi, że nasza sypialnia, będzie ciepła i przytulna, wprost idealna do relaksu.