Barwy światła- jakie mają zastosowanie?

barwa światła

Barwa światła ma bardzo duże znaczenie. Każda barwa światła ma inne zastosowanie, dobranie odpowiedniej barwy światła do łazienki spowoduje, że nasz makijaż będzie wykonany perfekcyjnie. Barwy światła- jakie mają zastosowanie?

Barwy światła- jakie mają zastosowanie?

Pierwszą barwą, na jaką zwrócimy uwagę, jest barwa dzienna (5000K-6500K)– ta barwa światła powinna się znaleźć w miejscu, gdzie wymagana jest ożywcza atmosfera pracy, gdzie nasz wzrok będzie wystawiony na duży wysiłek. Zastosowanie tej barwy światła jest ważne szczególnie jesienią, czy zimą. Ta barwa światła sprawdza się także do oświetlania: szyldów, znaków drogowych, w celach ekspozycyjnych, oświetlenia miejsc reprezentacyjnych

Kolejną barwą jest barwa chłodno-biała (3800K-4300K) jest to barwa, która sprawdzi się do oświetlenia ogólnego najbardziej na korytarzach, przedsionkach, a nawet do oświetlenia zewnętrznego. Ta barwa światła powinna być zastosowana w miejscach, gdzie nie jest wymagany wysiłek wzrokowy oraz nie odpoczywamy w nich. Najprościej mówiąc ta barwa światła, znajdzie zastosowanie w miejscach, gdzie potrzebujemy przejścia między dzienną, a ciepłą barwą.

barwa światłaźródło: blog.survival-pax.com

Ostatnia barwa, o jakiej będziemy mówić to barwa biała (3000K-3500K)– ta barwa powinna znaleźć zastosowanie w miejscach, gdzie spędzamy czas na grach, zabawach, czy oglądaniu telewizji, najprościej mówiąc w pokoju rozrywki. Warto wiedzieć: barwa ciepło-biała (2700K-2900K) – świetnie sprawdza się w miejscach, gdzie oddajemy się odpoczynkowi, czy relaksowi.