5 pomysłów na oświetlenie nastrojowe z technologią LED

Źródło: http://www.home-designing.com

Oświetlenie nastrojowe jak sama nazwa wskazuje, powinno poprawić nam nastrój. Warto wykorzystać do tego oświetlenie LED, którym możemy z łatwością sterować. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji, które każdy z nas może mieć w swoim domu. 

Drobne światełka

Pojedyncze lampeczki LED. Możemy je kupić w każdym supermarkecie. Rozwieszone za cienką zasłoną dają romantyczny efekt.

Źródło: www.aayatiautomation.com
Źródło: www.aayatiautomation.com

Prosty profil LED wzdłuż parapetu

Montując profil z taśmą LED i sterownikami, możemy ustawiać intensywność i barwę światła. Najciekawszy efekt będzie wtedy, gdy zamontujemy kolorową taśmę LED.

Źródło: www.decoist.com
Źródło: www.decoist.com

Własna sala kinowa

Własna sala kinowa, dlaczego nie? Jak widać na powyższym zdjęciu, nastrojowe światło LED zapewniają diody umieszczone pojedynczo w suficie oraz oświetlenie LED wokół telewizora i taśma LED umieszczona pod szafką. Cała kompozycja ciekawie współgra. Jest to bardzo dobry sposób na zagospodarowanie poddasza.

Źródło: www.control4.com
Źródło: www.control4.com

Oświetlenie nastrojowe w łazience

Spokojnie, dobrze wiemy, że nie każdy ma taką łazienkę, ale warto zainspirować się zastosowanym w niej rozwiązaniem. Ciekawie prezentuje się oświetlona na niebiesko część sufitu. Kto chciałby mieć takie piękne oświetlenie w swojej łazience?

Źródło: http://freshome.com
Źródło: http://freshome.com

Oświetlenie nastrojowe dla dziecka

Dziecko, które ma problemy z zaśnięciem bez zapalonego światła z pewnością byłoby zadowolone z chociaż jednego takiego „balonika”. Taka lampa zamieszczona gdzieś w ciemnym zakątku pokoju z pewnością delikatnie rozświetli ciemną noc, co da dziecku poczucie bezpieczeństwa i ułatwi zasypianie.

Źródło: www.holycool.net
Źródło: www.holycool.net